Ferizaj

Digjet një shtëpi në Nerodime të Ferizajt, dikush dogji mbeturina aty afër


Publikuar më:


Gjatë ditës së djeshme në Policinë e Kosovës, në Ferizaj në person ka raportuar se persona të panjohur kanë djegur mbeturina dhe me ç’rast zjarri ka kapluar edhe shtëpinë e tij.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Nerodime të Komunës së Ferizaj.

Më poshtë raporti i plotë i policisë:

Neredime, Ferezaj, 05.08.2021-16:59. Ankuesi mashkull kosovar ka njoftuar se persona të panjohur i ka vënë zjarrin disa mbeturinave dhe si pasoj është djegë shtëpia e tij. Në vend ngjarje kanë dal njësitet përkatëse, ndërsa Njësiti i zjarrfikësve ka lokalizuar zjarrin.

To Top