Lajme

Digjen pyjet e Marecit


Publikuar më:


digjen-pyjet-620x348

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë pyjet e fshatit Marec të Prishtinës.

Në videon që thotë se e ka siguruar Telegrafi, shihet se si flakët e zjarrit zgjerohen në malet e këtij fshati.

Zjarrfikësit kanë dalë për të intervenuar, por tereni i vështirë malor po ua pamundëson intervenimin efikas në fikjen dhe lokalizimin e zjarrit, raporton Telegrafi.

Dukuria e djegies së pyjeve në këtë periudhë është shqetësuese, sepse nuk jemi në stinën e verës, kur zjarret shkaktohen nga tempertaurat e larta.

Comments
To Top