Lajme

Deri tani armëpushimi në Siri është respektuar në përgjithësi


Publikuar më:


Rusia ka dërguar pajisje për zbulim dhe artileri të mbikëqyrë Aleppon dhe të jetë në gjendje të monitoroj shkeljet e armëpushimit, thuhet në një deklaratë të Ministrisë së Mbrojtjes ruse, njoftoi Reuters, transmeton lajmi.net.

Rusia raportoj gjithashtu se rebelët kishin shkelur armëpushimin 23 herë, raporton AFP. /Lajmi.net/

Comments
To Top