Ferizaj

Deputetja Saranda Musliu konsultohet nga zyrtarët politikë gjerman edhe për liberalizimin e vizave për Kosovën


Publikuar më:


Në vazhdën e takimeve e mbështetjeve që po merr deputetja e re kosovare Saranda Musliu ka qenë edhe një bashkë bisedim me zyrtarin e lartë të politikës gjermane Michael Gahler.

Ajo ka treguar se është konsultuar në këtë bashkëbisedim edhe për liberalizimin e vizave që tash e sa vite po e presin kosovarët

“ Edhe një politikan gjerman më befasoi me shkrimin e tij inkurajues për mua 😊.

Me mikun tim Michael Gahler patëm rastin të flasim për shumë tema të rëndësishme e veqanarisht për zgjedhjet të cilat do t’i kemi të dielen por edhe për liberalizimin e vizave që po e presim padurim.

Faleminderit z Gahler për mbështetjen për mua dhe popullin kosovar ✌️🇽🇰

Pasi që edhe ky postim është vetëm në gjuhën gjermane po e shoh të arsyeshme t’ua sjell edhe në Gjuhë shqipe.

“Shkëmbim mendimesh me deputeten e re Saranda Musliu nga partia EPP LDK në Kosovë. 

Ne biseduam për përparësitë që vendi duhet të adresojë urgjentisht, gjithashtu me mbështetjen e BE-së që përmes institucioneve që funksionojnë në përputhje me sundimin e ligjit, çështje që sigurojnë që investimet të bëhen nga brenda dhe nga jashtë, sepse të rinjtë kanë nevojë për perspektiva profesionale në shtëpi .

Kosova, si vendi i fundit në ish Jugosllavi ende është pa viza, megjithëse i ka përmbushur të gjitha parakushtet e BE-së. 

Nëse kjo na kërkohet, ne duhet të qëndrojmë të ndershëm dhe të dorëzojmë këtë të drejtë Kosovës

Ka zgjedhje atje ditën e diel.

I uroj të gjitha të mirat Saranda Musliut.  Vendit i duhen politikanë të rinjë kaq të përkushtuar!

FALEMINDERIT miqtë e mi kudo që jeni.

Po do të jem gjithmonë bashkëpunëtore e juaja.

Voto 132 ✅LDK

Voto 30 ✅Saranda Musliu “ ka shkruar ajo në rrjetet sociale.

May be an image of 3 njerëz, people standing dhe tekst
To Top