Sport

Deklaratë shokuese nga Griezmann: Pas Atleticos, do të luajë për këtë ekip


Publikuar më:


Kështu ka deklaruar spanjolli në një intervistë për “L’Equipe”, duke theksuar që i pëlqen jeta në SHBA.

“Unë e dua Amerikën. Në të ardhmen dua të kem një abonim në NBA dhe t’i shoh të gjitha ndeshjet me fëmijët e mi. Unë e shoh veten atje. Do të më pëlqente të luaja në Miami”, deklaroi Griezmann, përcjellë “lajmi.net”.

“Momentalisht jam shumë mirë te Atletico dhe nuk e mendoj largimin. Real Madrid? Do të ishte e vështirë që të transferohesha atje. S’dua ta provoj dhe nuk po mendoj për një gjë të tillë”, shtoi Griezmann.

Ai theksoi në fund që nëse do të transferohej në Francë, do të zgjedhte një prej Lyonit apo Marseilles. /Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

.

Comments
To Top