Ferizaj

Dea Hoxha, vogëlushja me zë të ëmbël dhe bukuri përrallore


Publikuar më:


Dea Hoxha këngëtarja 6 vjeçare që po mahnit të gjithë me zërin dhe bukurin e sajë përrallore këto ditë ka realizuar fotosesion për nder të Festës së Pavarsisë dhe duket mjaft bukur në ngjyrat e flamurit tonë.

Dea ka realizuar gjithsejt 6 këngë dhe videoklipe.

Dea ka fituar 4 vende të para

Çmimin Artistja më e mirë e vitit 2018,

Vendin e Parë nê Festivalin Diamond Fest

Vendin e Parë ne Festivalin Sidorela

Vendin e Parë në RTV21 Hiti i Vitit në Top Hop Hiti.

Dea tani e ka gati këngën dhe videoklipin e 7- të me radhë.

Dea po përgaditet të merr pjesë në Festivalin Diamond Fest me një super projekt të realizuar ne studion Arti Rec me tekst nga Njomza Mezini.

Dea po vazhdon rrugën e Artit bashkë me mësuesen e saj Njomzën në Grupin Diamantët.

To Top