Ferizaj

Dalin momentet e para të intervenimit të policisë dhe zjarrfikësve pas shpërthimit në Ferizaj (Video)


Publikuar më:


Menjëherë pas shpërthimit që ndodhi në qendrën tregtare në Ferizaj  i menjëhershëm  ka qenë  intervenimi i policisë dhe zjarrfikësve.

Në një video  të bërë nga një qytetarë shihet se policia dhe zjarrfikësit ishin në vendin e ngjarjes kur ende po dilte tym pas shpërthimit që ndodhi në lokal.

Në video shihen edhe shumë qytetarë të cilëve po u jepet ndihmë jashtë lokalit. Sipas informacioneve lë.ndime të lehta morën edhe qytetarë të cilët ishin kalimtar të  rastit të cilët nuk ishin brenda lokalit.

Gjatë ditës së sotme ndodhi një shpërthim i fuqishëm në një restaurant tek “The Village” në Ferizaj, ku mbetën të lën.duar mbi 40 persona e disa prej tyre janë në gjendje të rën.dë.

To Top