Sport

Conte: Chelsea dhe Mourinho gabuan me largimin e De Bruyne


Publikuar më:


Skuadra e Contes udhëton në Mançester, për t’u ndeshur me Manchester Cityn e Pep Guardiolas.

Në prag të kësaj ndeshje, trajneri i Chelsea, Antonio Conte, ka folur për një gabim që ka bërë skuadra e tij në të kaluarën, duke lejuar largimin e Kevin De Bruyne, i cili sot është lojtari kryesor i Manchester Cityt.

“De Bruyne ka luajtur në Chelsea dhe vërtet është një lojtar i madh”, deklaroi Conte, përcjell lajmi.net.

Ai tutje pa cekur emra, me përgjigjen e tij lë të kuptohet se largimi i tij ka qenë gabimi më i madh që ka bërë Jose Mourinho sa drejtonte Chelsean.

“Është keqardhje e madhe pasi ai sot luan për tjetër ekip. Ai është një lojtar fantastik për Manchester Cityn. I uroj gjitha të mirat atij, pas përballjes me ne”, ka shtuar trajneri italian.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

 

.

Comments
To Top