Sport

Chelsea thyen rekordin 128 vjeçar të Premierligës


Publikuar më:


Me fitoren e 12-të radhazi, Conte theu rekordin e fitoreve radhazi te Chelsea, që në vitin 2009 ishte vendosur nga Hiddink dhe Ancelotti, që kishin arritur 11-të tilla.

Por me fitoren 3:0 ndaj Bournemouth, Chelsea thyen edhe rekordin 128 vjeçar të Premierligës, duke u bërë skuadra e parë që arrin të shënoi 12 fitore radhazi duke pranuar vetëm dy gola, shkruan lajmi.net.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

.

Comments
To Top