Sport

Çfarë po ndodhë kështu me Leo Messin? (Foto)


Publikuar më:


messi-10

Leo Messi po kalon në formën më të dobët në karrierë.

Përderisa rivali i tij Ronaldo vazhdimisht po thyen rekorde, Messi nuk i ka punët aspak mirë.

Ylli i Barcelonës po kalon në formën më të dobët të karrierës së tij që prej vitit 2010, përcjell Gazeta Blic

Për herë të parë që nga viti 2010, argjentinasi ka zhvilluar pesë ndeshje radhazi pa gol ose asist.

Tani janë bërë 452 minuta që prej herës së fundit kur Messi ka shënuar apo asistuar, dhe kjo ndodhi në mars të këtij viti ndaj Arsenalit në Ligën e Kampionëve.

Për klubin dhe kombëtaren, Messi nuk ka arritur të shënojë nga loja e hapur për shtatë ndeshje radhazi.

Në total, Messi nuk ka shënuar për 632 minuta, apo 10 orë futbolli të luajtur. /Gazeta Blic/

messi-0

Comments
To Top