Sport

Capello ndryshon mendjen për ‘Topin e Artë’, thotë se e meriton Ronaldo


Publikuar më:


Ndonëse pak ditë më parë “shpalli” Lionel Messin si fitues të këtij çmimi, sot trajneri italian ka ndryshuar mendje për ‘Topin e Artë’, por jo edhe për atë se kush është futbollisti më i mirë në botë.

Ai thotë se Messi është më i mirë se Ronaldo, por portugezi e meriton ‘Topin e Artë’ pas një edicioni të suksesshëm me Real Madridin dhe Portugalinë.

“Ai nuk është një gjeni sikurse Messi, por ai është lojtar i madh”, ka thënë Capello për Fox Sports Italia, përcjell lajmi.net.

“Unë preferoj Messin, por Ronaldo e meriton të fitojë ‘Topin e Artë’”, shtoi ai.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

.

Comments
To Top