Lajme

Canhasi tregon çka biseduan përfaqësuesit e shoqërisë civile me Nuland (Video)


Publikuar më:


Artan Canhasi është njëri nga përfaqësuesit e shoqërisë civile që ishte në takim me ndihmës sekretaren amerikane të shtetit Viktoria Nuland.

Temë kryesore e këtij takimi ishte lufta kundër korrupsionit.

Për këtë përfaqësues të KDI-së dhe të tjerët Nuland kishte patur një kërkesë.

Të dielën aty ishte folur edhe për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi dhe për asociacionin e komunave serbe.

Takimin i cili zgjati rreth 30 minuta në mes të Victoria Nulland dhe përfaqësuesëve të shoqërisë civile e organizoi ambasada amerikane, njofton Klan Kosova.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=B94qIfEklOQ&w=100&h=360]

Comments
To Top