Lajme

Borissov: Nuk flas me Gruevskin dhe i kam anashkaluar të gjitha takimet me të


Publikuar më:


Borissov-780x439

Nuk dua ta shoh Nikolla Gruevskin, as edhe një ditë të mirë të tregojë, i kam shmangur të gjitha takimet me të, nuk më pëlqen ajo çfarë bën, tha kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov para anëtarëve të partisë së tij GERB, transmeton Telegrafi Maqedoni.

‘Siç e dini, me kryeministrin Gruevski nuk flas, nuk dua asnjë ditë të mirë të tregojë, kam shmangur çdo takim të mundshëm me të. Aq më shumë, atje miku im është kryetari i social-demokratëve, ai vjen te unë’, tha kryeministri i Bullgarisë.

Ai i referohet Gruevskit, në pjesën ku flitet për krizën e refugjatëve nga lindja.

Comments
To Top