Lajme

Bombarduesit amerikanë shkatërruan fabrikën e armëve kimike të ISIS-it


Publikuar më:


Më shumë gjasa, fabrika është përdorur për prodhimin e klorit dhe gazit mustardë, tha gjenerallejtënant Jeffrey Harrigan, i cili është kreu i Komandës Qendrore të Forcave Ajrore të SHBA-së, raporton AFP, transmeton lajmi.net.

“Kjo paraqet edhe një shembull i mosrespektimit ligjeve dhe të standardeve ndërkombëtare”,  tha Harrigan para gazetarëve.

Gjatë sulmit i cili është kryer të hënën në afërsi të Mosulit, mori pjesë në avionë luftarakë bombardues dhe Boeing B-52, njoftoi Pentagoni. /Lajmi.net/

Comments
To Top