Ferizaj

Binjaket nga Ferizaj sjellin projektin e ri kushtuar 28 Nëntorit


Publikuar më:


Olsa & Olta jane dy binjake këngëtare nga Ferizaj , ato me zërin e tyre të mrekullueshëm së fundit kanë sjellë projektin këngë për festën e flamurit , e cila po pëlqehet shumë nga publiku

Vajzat kanë të publikuara gjithsej 7 këngë së bashku ku prej tyre vlenë të ceket kënga “Ditelindja” e cila ka arritur 80 milion klikime në youtube, dhe nga kërkesat e shumta të fansave të huaj kënga u realizua edhe në verzionin anglisht!Mund ta shihni edhe në këtë video një fëmijë nga Mexico duke kërcyer me këngën  e Olses & Oltes

Ja dhe disa mesazhe emocionuese nga publiku

Olsa dhe Olta Miftari jeni Krenaria Kombëtare sepse ju arritet gjuhen shqipe nepermjet zerit dhe kengeve tuaja ta shperndani anekend botes ku për ne është më shumë se krenari! Të këndohet dhe dëgjohet kënga juaj në shumë vende të botës e dëshmojnë videot e shumta, klikimet dhe komentet nga prinder e femije në gjuhë të ndryshme. Ja sa me qef kendon dhe kercen vajza nga Mexico vetem dy vjeçe. Jemi deshmitare qe keni adhurues te shumte dhe vertet jeni per tu admiruar se ne kete moshe jeni te parat qe tejkaluat majat e suksesit dhe u bëtë me famë ndërkombetare. Çdo sukses i juaji është nder për të gjithë ne që po e perqfaqsoni kombin shqipetar dhe muziken shqipe neper botë!

To Top