Lajme

Beqaj: Haradinaj po tregohet i pafuqishëm, Kurti internacionalist


Publikuar më:


Analisti Belul Beqaj ka folur për liderët politikë në Kosovë dhe fuqinë e tyre politike, pas shkuarjes së Presidentit, Hashim Thaçi, në vizitë tek memorialët e serbëve të vrarë në Gorazhdec.

I pyetur nëse do guxonte një tjetër lider të bënte një veprim të njëjtë, Beqaj ka thënë se nuk bënë të krahasohen të gjithë liderët politikë nga kriteri i njëjtë, e as nga ky kriter.

Ndërsa, derisa ka folur për liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka thënë se kohëve të fundit Haradinaj është treguar i pafuqishëm me politikat e tij.

Beqaj ka folur edhe për Albin Kurtin e Lëvizjes Vetëvendosje.

Sipas Beqajt, për Kurtin është formuar një opinion jo i drejtë.

“Me Kurtin kam qenë në zyrë kur kemi punuar me Adem Demaçin. Kurti nuk është i tillë çfare është perceptimi i ndërkombëtarëve për të”.

“Ai është i civilizuar dhe i hapur, ai është globalist, por që dëshiron të ruajë dinjitetin kombëtar”.

Comments
To Top