Lajme

BE nis befasishëm takimet, njëherë me Ramën, pastaj me Metën


Publikuar më:


Ambasadorja e BE-së Romana Vlahutin e shoqëruar nga eurodeputeti Knut Fleckenstein zhvilluan një takim me kryeministrin Edi Rama më pas ato u nisën për një takim me kreun e Kuvendit, Ilir Meta.

Vlahutin nuk ka pranuar të japë asnjë deklaratë për median pas takimit me Ramën, i cili përfundoi rreth orës 10:00 të paradites së sotme.

Takimi është zhvilluar në kryeministri dhe vjen një ditë pas ftesës që kreu i kuvendit Ilir Meta bëri për një takim të përbashkët për gjetjen e një zgjidhjeje për miratimin e reformës së drejtësisë me konsesus më 21 korrik 2016.

Knut Fleckenstein ka mbërritur sot në Tiranë, një ditë pas ftesës që kryeparlamentari Ilir Meta bëri për një takim të përbashkët për gjetjen e një zgjidhjeje për miratimin e reformës së drejtësisë me konsesus më 21 korrik 2016.

Comments
To Top