Lajme

BE-ja e fut në agjendë heqjen e vizave për Kosovën në takimin e 13 dhe 14 tetorit


Publikuar më:


Liberalizimi i vizave

Agjencia ruse e lajmeve “ItarTass”, shkruan se çështja e futjes së Kosovës, Ukrainës, Gjeorgjisë dhe Turqisë në regjimin e lëvizjes pa viza do të parashtrohet në takimin e ministrave të Punëve të Brendshëm të BE-së në Luksemburg, që pritet të zhvillohet më 13 dhe 14 tetor, transmeton lajmi.net

Sipas kësaj agjencie, Ukraina ka shumë probleme rreth kësaj çështje, por edhe Turqia dhe Gjeorgjia. Në këtë tekst, nuk përmendet problemi i Kosovës lidhur me ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi, si kusht të vënë nga BE-ja për heqjen e regjimit të vizave. /Lajmi.net/

 

Comments
To Top