Lajme

Batalioni i policisë ushtarake të Rusisë marshon deri në Aleppo (Video)


Publikuar më:


Ushtarët do t’i ndihmojnë autoritetet lokale për ruajtjen e paqes dhe sigurisë, ka bërë të ditur sot resori ushtarak rus, raporton “Sputnik”, transmeton lajmi.net.

“Batalioni i policisë ushtarake pas përmbushjes se përgatitjeve në njërin nga poligonet të bazës ushtarake Hmjemim”, thuhet në njoftim.

Policia ushtarake në kuadër të njësisë territoriale ruse të Qendrës për pajtim do të mbrojë bashkëpunëtorët e Qendrës, dominuesit rusë, si dhe personelin e spitaleve mobile dhe konvojët humanitar. /Lajmi.net/

.

Comments
To Top