Sport

Barcelona – Real Madrid, 10 përballjet që nuk harrohen kurrë


Publikuar më:


Nesër në ‘Camp Nou’ nga ora 16:15, Barcelona përballet me Real Madridin, në kuadër të xhiros së 14-të të La Ligas.

Në prag të kësaj ndeshje, ‘Goal.com’ është kthyer në kohë për të kujtuar 10 përballjet më të mëdha mes këtyre dy gjigantëve në 25 vitet e fundit.

Janar 1994 – Barcelona 5:0 Real Madrid

Janar 1995 – Real Madrid 5:0 Barcelona

Prill 2005 – Real Madrid 4:2 Barcelona

Nëntor 2005 – Real Madrid 0:3 Barcelona

Mars 2007 – Barcelona 3:3 Real Madrid

Maj 2008 – Real Madrid 4:1 Barcelona

Maj 2009 – Real Madrid 2:6 Barcelona

Nëntor 2010 – Barcelona 5:0 Real Madrid

Mars 2014 – Real Madrid 3:4 Barcelona

Prill 2014 – Real Madrid 2:1 Barcelona

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

.

Comments
To Top