Lajme

Bamir Topi: I hapur për koalicionet


Publikuar më:


“Me siguri do të jetë kësaj radhe momenti final i skadimit të afateve për përcaktimin e koalicioneve, pasi për hir të së vërtetës skema politike në Shqipëri është shumë kaotike. Ne do të shohim jo vetëm interesat e FRD, por edhe synimet e partive të tjera. Ne duam që të krijohen koalicione politike për të mirën e Shqipërisë”, tha Topi, shkruan Top Channel.

Partia e Bamir Topit, në zgjedhjet e fundit, ato për pushtetin lokal në vitin 2015, u pozicionua krah Aleancës për Shqipërinë Europiane, të kryesuar nga Partia Socialiste dhe LSI.

.

Comments
To Top