Lajme

Bajrami: AAK, Nisma e VV e njëzëshme kundër qeverisë dhe marrëveshjeve


Publikuar më:


valdete-bajrami (1)

Shefja e grupit parlamentar të Nismas pr Kosovën, Valdete Bajrami, në emisionin “Politikë”, në Tribuna Channel, ka thënë se koalicioni AAK-NISMA, kanë thellu bashkëpunimin me marrëveshje për koalicion , që kjo qeveri sa më shpejt të japë dorëheqje.

“Në Kosovë, jemi opozita dhe pushteti jolegjitim . Në kundërshtim të kësaj qeverie dhe dy marrëveshjeve opozita është e njëzëshme, që është edhe Vetëvendosja. Janë nda rrugët në pika tjera, por , këtu ta që mendojnë se janë dy blloqe, ne qëndrojmë si opozitë e bashkuar”, ka thënë Bajrami.

Jo vetëm këta 7 muaj, por që nga fillimi kemi veprua si opozitë e bashkuar, ka shtuar ajo.

Comments
To Top