Lajme

Austri: Kapet shqiptari me disa pasaporta të falsifikuara slovake


Publikuar më:


largea_1459751889

Natën e së dielës, 00.30, nga kontrollet rutinë të policisë austriake në magjistralen A8, në afërsi të Suben, është kontrolluar një linjë autobusi me itinerar Budapesht – Brukseli -Londër, shkruan nachrichten.at.

Nga kontrollet është gjetur një person me disa leje qarkullimi dhe pasaportë të falsifikuar slovake, që krahas tyre kishte edhe pasaportën origjinale të Shqipërisë. Pra bëhet fjalë për një 35 vjeçar shqiptar, i cili i dënuar për të mos u futur në zonën Shengen, ka menduar të falsifikojë pasaportën, përcjell botasot.info. 35 vjeçari ka dashur të shkojë në Londër, për të punuar si qytetar i BE-së.

Ai është dërguar në PAZ Linz./Bs

Comments
To Top