Lajme

As Kadri Veseli nuk tërhiqet nga taksa 100%, akuzon BE-në për njëanshmëri


Publikuar më:


Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka mbajtur sot një konferencë për media në të cilën ka folur për zhvillimet e fundit politike, për vendimet e Kuvendit për Ushtrinë, bisedimet me Serbinë dhe letrën e Presidentit Amerikan, Donald Trump.

Veseli ka përsëritur se Kosova nuk do ta heqë taksën 100% ndaj produkteve të Serbisë derisa BE-ja ta trajtoj barabartë, ndërsa bëri të ditur se reciprociteti do të jetë baza e vendimeve për ecjen përpara.

To Top