Sport

Arsenal nis bisedimet me Granit Xhakën


Publikuar më:


xhaka-615x380

Arsenal ka avancuar përpara drejt synimit të vet, mesfushorit shqiptar të Borussia Moenchengladbach, Granit Xhaka.

The Gunners raporton The Mirror të kenë nisur bisedimet me lojtarin për një transferim të tij në Emirates Stadium.

Skuadra e Wenger thuhet ta ketë ndjekur Xhakën sivjet në më shumë se 30 ndeshje dhe ato kanë qenë mjaftë bindëse për ta bërë ofertën drejt tij.

24 milionë funta kanë ofruar drejtuesit e klubit londinez, kurse gjermanët janë duke kërkuar 32 milionë për ta lënë të lirë lojtarin.

Arsenal thuhet se është i interesuar për të arritur një marrëveshje sa më të shpejtë me Xhakën, transmeton Klan Kosova.

Comments
To Top