Ferizaj

Arrestohet një person në Shtime, i konfiskohet edhe një armë


Publikuar më:


Stacioni policor në Shtime, nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, sot rreth orës 18:00 ka pranuar një informacion se, një person me inicialet A.F (M/K) i moshës 30 vjeçar, pas një mosmarrëveshje që kishte me personin tjetër, me inicialet L.S (M/K) i moshës 31 vjeçar, këtë të fundit e kër cënon me ar më zjarri.

Në lidhje me këtë policia, të dyshuarin e shoqëron në stacionin policor në Shtime dhe pasi intervistohet, me vendim të Prokurorit të Prokurorisë Themelore në Ferizaj , rasti mbetet për trajtim të mëtejmë hetimor nga Sektori i Njësisë së Hetimeve të Stacionit Policor në Shtime, i dyshuari lirohet për procedurë të rregullt , ndërkaq i konfiskohet një push kë auto matike A-47, thuhet në raportin e policisë

To Top