Lajme

Arrestohet çifti që po planifikonte sulm terrorist në Bruksel


Publikuar më:


Mediat belge raportuan se u arrestuan një person 28-vjeçar dhe e dashura e tij.

Sipas medieve personi i arrestuar ishte duke u përgatitur për të kryer një sulm, transmeton lajmi.net.

Gjyqtari i ngarkuar për luftën kundër terrorizmit, ka thënë se këto sulme janë kryer “në lidhje me hetimin aktual federal në veprimtaritë e një grupi terrorist”, pa specifikuar detaje të mëtejshme. /Lajmi.net/

Comments
To Top