Lajme

Arrestohet 20 vjeçari, që po përgatiste bombë për sulm kamikaz


Publikuar më:


kamikazi-kryen-sulm-vet-euml-vras-euml-s-n-euml-nigeri-hd

Një 20-vjeçar është dënuar në Suedi për terrorizëm, me akuzën se donte të ndërtonte një bombë me të cilën do të kryente një sulm kamikaz në vend.

Prokuroria ka bërë të ditur se konsideron se burri donte t’i bashkohej Shtetit Islamik në Siri.

Ai u arrestua në Turqi qershorin e kaluar dhe u ridërgua në Suedi.

“Aksioni kriminal që po përgatitej mund ta kishte goditur rëndë Suedinë”, deklaroi prokurori Evamari Haggkvist.

Comments
To Top