Lajme

Arrestohet 19 vjeçari që po përgatiste sulme terroriste në Londër


Publikuar më:


Prokuroria pretendon se i dyshuari u përpoq të blinte armë dhe mjet shpërthyes në internet, në mënyrë që të kryejnë sulme terroriste në pjesën e kryeqytetit britanik.

Gjykatësi urdhëroi të dyshuarin të mbetet në paraburgim deri në seancën e ardhshme, transmeton lajmi.net.

Po ashtu edhe dy të tjerë, të moshës 19 dhe 20, u arrestuan për të njëjtën gjë, por ata u liruan shpejt pas u pagua lirimi me kusht.

Policia tha se arrestimet ishin rezultat i një hetimi të shërbimit të fshehtë për përfshirje në luftën kundër terrorizmit. /Lajmi.net/

Comments
To Top