Lajme

Arrestohen tre serbë në Jarinjë, kaluan kufirin ilegalisht


Publikuar më:


jar

Policia e Kosovës njofton se dje në pikëkalimin kufitar në Jarinjë ka arrestuar tre serbë, nën dyshimin se kanë kaluar ilegalisht kufirin dhe më pas u kanë ofruar mito zyrtarëve policorë.

“Njësitet policore kanë arrestuar tre të dyshuar meshkuj K/Serb pasi që të njëjtit derisa ishin duke udhëtuar me dy vetura janë ndaluar për kalim të kundërligjshëm të kufirit dhe më pas të njëjtit u kanë ofruar mito zyrtarëve policor”, thuhet në raportin policor.

Ndërkohë, njësitet policore janë duke hetuar rastin. /KosovaPress

Comments
To Top