Ferizaj

Arrestohen dy persona, u konfiskohen edhe armë


Publikuar më:


Stacioni policor i Hanit të Elezit , pasi ka pranuar një informacion, për një
rrahje dhe kanosje, ka arritur të arrestojë dy vëllezërit nga Hani Elezit ,
pasi kishin një mosmarrëveshje mes vete.
Policia, pasi ka intervistuar të dyshuarit, me vendim të Prokurorit për
Krime të Rënda , nga Prokuroria Themelore e Ferizajt , të dy vëllezërit
janë ndaluar në mbajtje për 48 orë .
Ndaj njërit N.SH (M/SHK) 36 vjeçar është iniciuar rast penal ‘’Lëndim i
lehtë trupor’’ , ndërsa ndaj tjetrit H.SH ( M/SH/K) 42 vjeçar është iniciuar
rast penal ‘’ Mbajtje në pronësi ose kontroll të paautorizuar të armëve’’,
ku me këtë rast, i janë konfiskuar tri armë: një pistoletë dhe dy karikatorë
me 185 fishek, një pushkë gjuetie me 121 fishek dhe një pushkë ajrore.
Rasti mbetet për procedurë të mëtejmë hetimore, thuhet në raportin e Policisë së Ferizajt.

To Top