Lajme

Arben Gecaj: Për kufirin me Malin e Zi është dashur të kujdeset UÇK e Dukagjinit më 1999, e jo Bulliqi prej Podujeve 17 vjet ma vonë!


Publikuar më:


Ish-anëtari i VV-së, Arben Gecaj – tash anëtar i PDK-së – thotë se Shtabi i Përgjithshëm i UÇK-së dhe Zona Operative e Dukagjinit është dashur të kujdeset në vitin 1999 për kufirin me Malin e Zi.

“Kufiri është i çizmes së ushtarit. Shtabi i Përgjithshëm dhe Zona Operative e Dukagjinit më 1999 është dashur të kujdeset për kufirin e jo Bulliqi prej Podujeve pas 17 viteve. Nga perspektiva e sotme, shumë qe sot flasin për kufij e luftën, e mallkonin UCK-në. Ky është statusi im i fundit për Demarkacion. Na e keni tesh. Me 1 shtator fillon shkolla. Më mirë kujdesuni që fëmijët tanë të kenë WC funksionale. Kjo është puna e politikës e jo kryet përpjetë thuajse kemi pas kufij që nga shekulli i XV-të. Shteti ynë është produkt i interesave gjeostrategjike e jo produkt i dijes, fuqisë apo mundit tonë”, ka shkruar ai në profilin e tij në Facebook.

Comments
To Top