Ferizaj

Aksident komunikacioni në Sazli të Ferizajt, ka të lënduar (Foto)


Publikuar më:


Ferizaj.15.10.2018.

Rreth orës  14:20 në  fshatin Sazli të Ferizajt ka ndodhur një aksident komunikacioni.

Në këtë aksidet ka pasur edhe katër të lënduar të cilët  me ndihmën e shpejt të QKMF-së janë dërguar në emergjencën e Spitalit të Ferizaj.

Pas ndihmës së  parë dy nga të lënduarit janë përcjellë për  në QKUK në Prishtin.

Sipas mjekëve kujdëstar  dy të lenduarit që  janë dërguar  në QKUK janë në gjendje stabile dhe jasht rrezikut.

Policia e trafikut po merret me rastin dhe shkaqet e aksidentit.

Rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i ploicisë  toger Agim Gashi.

To Top