Ferizaj

Aksident komunikacioni në magjistralen Ferizaj-Prishtinë


Publikuar më:


Në rrugën magjistrale Ferizaj-Prishtinë, afër QMI-së sapo ka ndodhur një aksident komunikacioni mes dy makinave.

Me kêtë rast dy fëmijë të cilët gjendeshin në njërën makinë kanë marrë lëndimë të lehta trupore.

Për këtë rast janë njoftuar qendra e emergjencës në Prishtinë dhe stacioni i Policisë në Lipjan.

Deri te ky aksident dyshohet se ka ardhur si rezultat i mosrespektimit te rregullave të komunikacionit dhe kushteve të rrugê, raporton gazetari i Ferizajpress nga vendi i ngjarjes.

To Top