Ferizaj

Agon Qosa me urdhër të Presidentit Hashim Thaqi dekorohet me çmimin “Mjeshtër i Merituar”


Publikuar më:


Skulptori i njohur Agon Qosa është dekoruar nga Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaqi me çmimin “Mjeshtër i Merituar” pas punës profesionale në fushën e artit dhe skulpturës, konkretisht punimit të shtatores së heroit të kombit Abdullah Tahiri .

Ai ka falënderuar Presidentin Hashim Thaçi për vlerësimin që i ka bërë për punën në art përkatësisht në skulpturë .

Qosa tha se me këtë çmim më nderuat mua, familjen time, miqtë e kolegët e mi po ashtu nderuat edhe gjithë familjet e heronjve , skulpturat e të cilëve janë punuar nga unë, gjithashtu nderuat edhe komunitetin artistik.
Do ta mbaj me shumë krenari këtë çmim përfundoi skulptori Agon Qosa.

To Top