Lajme

AAK: Haradinaj është arrestuar në aeroportin e Bazelit


Publikuar më:


Aeroporti i Bazelit

Një veprim i tillë është krejtësisht i padrejtë dhe i papranueshëm. U bëjmë thirrje autoriteteve franceze qe t’i mundësojnë zotit Haradinaj që të vazhdojë udhëtimin e tij i papenguar dhe kërkojmë nga autoritet e Bashkimit Evropian dhe të shteteve evropiane veç e veç që të mos pengojnë lëvizjen e lirë të autoriteteve të Kosovës, sipas urdhërarresteve të paligjshme të Serbisë.

Njëkohësisht kërkojmë nga Qeveria e Kosovës që të ndërpres çdo komunikim me Serbinë deri sa ajo të mos i tërheqë fletarrestet ndërkombëtare kundër personaliteteve të Kosovës, thuhet në fund të njoftimit.

Lajmi.net ka qenë media e parë që ka raportuar se Haradinaj është arrestuar në Bazel. /Lajmi.net/

Lexoni edhe:

Burime të LAJMI.NET: Haradinaj është ndaluar në Bazel të Zvicrës

 

 

 

.

Comments
To Top