Sport

A mund ta mposht Shqipëria Spanjën? Ja përgjigja e De Biasit


Publikuar më:


Trajneri italian në konferencë për shtyp e ka vlerësuar lartë Spanjën, por nuk heziton të thotë se Shqipëria do të provojë shanset e saja, pasi futbolli është sport i befasive.

“Nuk e di sa shanse ka që Shqipëria të fitojë ndaj Spanjës, pasi diferencat janë mjaft të mëdha. Jemi një skuadër që u kualifikua në Europian për herë të parë dhe u eliminuam në mënyrë të pafat prej fazës së grupeve. Por, në futboll, kurrë mos thuaj kurrë”, ka deklaruar De Biasi, përcjell Lajmi.net.

“Ne do të provojmë shanset tona, duke luajtur në mënyrë inteligjente dhe të kundërsulmojmë. Nuk besoj se dikush mund të thotë që Spanja do të fitojë me siguri: edhe dy vjet më parë në Portugali nuk na jepnin shanse, megjithatë atje fituam ne. Ky është futbolli.”

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy S6. 

.

Comments
To Top