Sport

A e dini pse në Britani nesër nuk mund ta shikojnë ndeshjen Barca – Real?


Publikuar më:


Këtë ndeshje, e shohin miliona njerëz anembanë botës, ku çdo vit thyhet rekordi i shikueshmërisë.

Por, orari i zhvillimit të ndeshjes që ka vendosur La Liga këtë edicion, nuk u shkon përshtati tifozëve në Britani të Madhe.

Zhvillimi i kësaj ndeshje nga ora 16:15, që më kohën lokale në Britani i bie 15:15, bie ndesh me një rregull që ka vendosur FA që nga viti 1960, ku në TV nga ora 14:45 deri  në 17:15, nuk transmetohen ndeshje futbolli të vendeve tjera.

Tifozët në Britani të Madhe, këtë ndeshje mund ta shohin në ritransmetim nga ora 17:15 në Sky Sports.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

.

Comments
To Top