Sport

A e dini kuptimin e emrit ‘Lamia’, aeroplanit që çoi në vdekje skuadrën braziliane?


Publikuar më:


Pas rrëzimit të aeroplanit, në internet kanë qarkulluar histori të ndryshme konspirative.

Ka nga ata që rrëzimin e aeroplanit e lidhin me emrin e kompanisë, ‘Lamia’.

‘Lamia’ në mitologjinë greke, ishte një mbretëreshë e bukurisë e cila u shndërrua në djall, duke ngrënë fëmijë.

E ‘Lamia’ ka emrin edhe kompania, aeroplani i të cilës barti futbollistët e Chapecoense, drejtë tragjedisë më të madhe në futboll viteve të fundit.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

.

Comments
To Top