Lajme

62 persona të vdekur nga sulmet e ISIS-it në Irak


Publikuar më:


largea_295485eff76840539a68521bd9ca28b8_18-690x3801459781678

Të paktën 62 persona kanë mbetur ndërsa 83 të tjerë janë lënduar në një valë sulmesh që po besohet t’i ketë kryer Shteti Islamik i Irakut –ISIL. Sulmet janë kryer në pikat ushtarake dhe në lagjet e civilëve në Irak, shkruan Al Jazeera.

Në sulmet e së hënës, të paktën 26 njerëz janë vrarë kur një bombë e montuar në një veturë shpërtheu në qytetin e Bagdadit, që është në perëndim të provincës strategjike të Anbar-it.

Sulmet kanë ndodhur në pjesë të ndryshme të Irakut, si në qytetin Nassiriyah e në Basra.

Comments
To Top