Ferizaj

30 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, konfirmohen edhe 685 raste të reja


Publikuar më:


30 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit si pasojë e infektimit me coronavirus, teksa janë konfirmuar dhe 685 raste të reja pozitive.

Ministria e Shëndetësisë bazuar në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, bën të ditur se në 24 orët e fundit janë shëruar edhe 1 mijë e 384 pacientë që ishin të infektuar me virusin SARS CoV-2

Që nga fillimi i procesit të vaksinimit janë dhënë gjithsej 995 mijë e 930 doza të vaksinës anti-COVID, ndërsa në 24 orët e fundit janë vaksinuar 20 mijë e 646 qytetarë.

Në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 19 mijë e 923.

Njoftimi i plotë i MSH-së:

10 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 20.646 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 995.930 doza të vaksinës.

Deri më sot 347.344 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 9.415 testime, 685 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 30 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 1.384 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 133.314.

Në total numri i rasteve aktive është 19.923.

Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/embed/u/0/reporting/2e546d77-8f7b-4c35-8502-38533aa0e9e8/page/MT0qB?fbclid=IwAR3vibXnsSgdsUNkKe9BdSPsPeewMkaxy_QLhz2ofDudrJ8rOXUHhTIi0pk

Mbani maskat!

To Top