Ferizaj

2 mijë e 98 raste të reja me COVID-19. Në Ferizaj 130 raste


Publikuar më:


Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve 16 persona kanë humbur jetën dhe 2,098 raste të reja janë regjistruar me koronavirus në Kosovë.

MSH-ja ka njoftuar se nga 12,564 testime që janë kryer, 2,098 raste pozitive janë konfirmuar në një ditë.

Të shëruar brenda një dite janë 1,614 persona, kurse numri i përgjithshëm i të shëruarve është 111,400.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 15,862 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Që nga fillimi i vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 780.637 doza të vaksinës.

Në total numri i rasteve aktive është 25,407.

To Top