Ferizaj

2.957 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Në Ferizaj 173 raste të reja


Publikuar më:


23 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

– Në 24 orët e fundit janë dhënë 6.806 doza të vaksinës kundër COVID-19.

– Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.745.9 doza të vaksinës.

– Deri më sot 801.281 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

– Deri më sot janë dhënë 44.143 doza përforëcuese dhe 10.781 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

 – Nga 11.913 testime, 2.957 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

– Sot janë shëruar 458 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 160.705.

 – Në total numri i rasteve aktive është 17.743.

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

To Top