Ferizaj

Aktivistët e Vetëvendosjes pastrojnë oborrin e shkollës (Foto)


Publikuar më:


Dje aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje në Ferizaj ndërmorëm një aksion ,për pastrimin e oborrit të shkollës fillore “Gjon Serreqi” e cila gjendet mu në qendër të qytetit (50 m afër Kuvendit Komunal)

“Ne i bëjmë thirrje organeve kompetente që të bëjnë largimin e qeseve dhe të sigurohen që hapësirat e shkollave , ku luajnë fëmijët e qytetit tonë të mos kthehen në deponi të mbeturinave’ thuhet në një deklaratë nga grupi i aktivistëve të LVV-së.

13962855_1240681792631203_1209136728091194550_o 13939487_1240682015964514_7331726039732367317_n 13924911_1240681985964517_4387907404864279716_n 13934810_1240681919297857_3771927204125922963_n 13935056_1240681875964528_6562584024107798594_n 13906598_1240681835964532_476857517459081753_n 13925152_1240681792631203_1209136728091194550_n

Comments
To Top