Ferizaj

10 të vdekur dhe 173 raste të reja me Covid-19 në Kosovë


Publikuar më:


Ministria e Shëndetësisë edhe sot ka publikuar numrin e rasteve të infektuar me Covid-19 dhe atyre që kanë humbur jetë.

Në vendin tonë vetëm në 24 orët e fundit kanë humbur jetë 10 qytetarë dhe janë infektuar 173

Postimi i plotë nga MSH:

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 19.193 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.167.006 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 439.723 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Nga 5.798 testime, 173 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 10 raste të vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 2.261 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 146.444.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 9.764.

To Top