Lajme

10 mijë euro për lulet e Kadrisë (Dokument)


Publikuar më:


kadri-620x410

Kuvendi i Kosovës i udhëhequr nga Kadri Veseli, ka vendosur që një shumë të majme të mjeteve ta shpenzojë për blerje të luleve.

Në kontratën e bërë publike me 6 prill, shihet se ky institucion ka planifikuar për tri vitet e ardhshme të shpenzoi 10 mijë e 161 euro për furnizim me lule dhe material tjetër i cili nuk është specifikuar çfarë, raporton Gazeta Fjala.

Këto para do të shkojnë për lulishten ”Las Pallmas”, e cila është shpallur fituese e tenderit me qmim përgjysëm më të lirë se kompania tjetër në garë./Gazeta Fjala/

lulet

– See more at: http://gazetafjala.com/10-mije-euro-per-lulet-e-kadrise-dokument/#sthash.akwAgMPB.dpuf

Comments
To Top