Lajme

​AAK-ja e Nisma zyrtarizojnë koalicionin parazgjedhor


Publikuar më:


img-2934 (1)

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe Nisma kanë zyrtarizuar marrëveshjen për koalicion parazgjedhor.

Marrëveshja është nënshkruar nga dy liderët e partive Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj.

Ndërsa pjesë e kësaj marrëveshje, nuk është lëvizja Vetëvendosje, edhe pse tash e sa kohë, tri këto parti veprojnë si opozitë e bashkuar./kp

Comments
To Top