04,03,2024

ZYRTARE: Në ndeshjen Dortmund – Legia thyhet rekordi më i madh i Ligës së Kampionëve

Must Read

Dortmundi shënoi fitore 8:4 ndaj Legias në xhiron e pestë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Kjo ndeshje ka hyrë në histori të Ligës së Kampionëve, si ndeshja me më së shumti gola të shënuar, gjithsejtë 12.

Ndeshja me më së shumti gola, ka qenë ajo mes Monakos dhe Deportivos e vitit 2003, që kishte përfunduar 8:3 në të mirë të skuadrës franceze, shkruan lajmi.net.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img