04,06,2023

Zhernovski: Bashkësia ndërkombëtare të reagojë për Gruevskin

Must Read

Andrej-Zernovski-780x439

Kryetari i komunës qendër dhe funksionar i opozitës maqedonase Andrej Zhernovski ka komentuar sjelljen e Bashkësisë Ndërkombëtare në Maqedoni duke toleruar ish kryeministrin Gruevski, njofton Telegrafi Maqedoni.

”Gruevskin Bashkësia Ndërkombëtare e njeh shumë mirë. Ai me kokëfortësi i la listat të pa pastruara dhe pengoi reformat në media. Bashkësia Ndërkombëtare gjithashtu e di se çka mund të bëj Gruevski dhe sa është i gatshëm të shpëtoj lëkurën e tij” tha mes tjerash Zhernovski.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj: Podujeva pritet të vërshohet nga tifozët e zjarrtë të klubit tonë

Klubi i Futbollit, Ferizaj, ka njoftuar se janë gati për ndeshjen e nesërme ndaj Lirisë, në kuadër të barazhit. Ferizaj...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img