19,04,2024

Zgjidhet misteri i vajzës që endet rrugëve të Romës (Foto)

Must Read

Autoritetet janë munduar ta intervistojnë vajzën e re, por se ajo përgjigjej vetëm anglisht. Ajo është gjetur duke fjetur në rrugë e nëpër sheshe të qytetit.

Sipas “Mail Online”, 21-vjeçarja është Embla Jauhojarvi nga Stokholmi. Babai i saj, Tahvo sapo ka parë fotografitë ka thënë se ajo është vajza e tij dhe se do të niset drejt Italisë, për një ribashkim me të bijën.

2-10

Ai ka shtuar se vajza e saj ishte e madhe tanimë në moshë dhe se do të shihte jetën e saj. Tahvo ka nënvizuar se e bija kishte shkuar në Itali për të studiuar italisht.

Karabinierët thanë se vajza është e sjellshme, por nuk pranon të bëjë gjithçka që i thuhet prej zyrtarëve policorë.

4-10

Lidhur me këtë rast, më herët ka pasur dyshime se ajo mund të jetë Maria, një vajzë e humbur kur ka qenë e vogël, rasti i së cilës ishte bërë publik në emisionin televiziv italian “Chi l’ha Visto”.

Një shqiptare kishte thënë se e ashtuquajtura “Maria” rrinte përpara vendit të saj të punës në Romë, teksa shton se është munduar të flasë me vajzën, por se e reja nuk është përgjigjur, transmeton shekulli.

Por, sa duket shqiptarja ka gabuar këtë herë, pasi vajza rezulton të jetë suedeze.

5-4

 

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj dhe Ministria e Zhvillimit Rajonal nënshkruajnë Memorandum për bashkëpunim në Zhvillimin Rajonal

Rektori i Universitetit të Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF), Prof. Dr. Agron Bajraktari, dhe ministri i Ministrisë të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img